Tomas Kauneckas apie blykstę „Broncolor Siros L 800Ws“

Fotografuojame Kambodžoje. Progresas arba antrasis sezonas (ne)toje pačioje Kambodžoje

Kur įsigyti žurnalą ,,VYZDYS"?

„Fotohobis“ – fotografai fotografams

Kūrybos galerija

Antanas Sutkus: fotografija kaip atminties menas
...Bėgantis laikas keičia mūsų santykį su daiktais ir fotografija. Nacionalinės premijos laureatas fotomenininkas Antanas Sutkus ,2004 metais, peržiūrėdamas savo gausius archyvus surengė naują parodą ,,Kasdienybės archyvai 1959-1993”.
Romualdas Požerskis. Žingsniai.Senamiestis
Žingsniai, Senamiestis Serijoje „Lietuvos senamiesčiai“ fotografas sutelkia dėmesį į Vilniaus, Kauno ir kitų miestų istorinių centrų žmonių gyvenimą. Susidūrus keliems motyvams, jis nuolat pabrėždavo skirtingus komiškus ir groteskinius šiaip kasdienių situacijų elementus.
Jaunieji fotomenininkai: Grožio ir idėjos prieštara
Ko labiausiai perpildytų technikos galimybių laikais siekia jaunas dabartinis fotografijos kūrėjas? Kiek stipriai jį slegia visoje Sovietų Sąjungoje buvę žymūs klasikinės lietuvių fotografijos autoritetai, o gal atvirkščiai – ragina grįžti prie senųjų kaimo fiksavimo tradicijų? Du savarankišką kūrybinį kelią jau pradėję fotografai – Matas Laužadis ir Arcanos Feminos pseudonimu pasivadinusi Samanta Matuizaitė - sutikosu žurnalo skaitytojais pasidalinti savo kūrybiniais ieškojimais.
Vytautas Daraškevičius. MINTYS APIE FOTOGRAFIJĄ
Fotografija suteikia galimybę sustabdyti akimirką, tad mus gali pasiekti vaizdai iš XIX a. bei XX a. pradžios... Senųjų laikų fotografų, dirbusių Lietuvoje dėka matome, kaip tuomet atrodė Vilnius, kitos šalies vietovės, ką veikė ir kuo gyveno to meto žmonės. Manau, kad mūsų, šiandieninių fotografų viena iš svarbiausių priedermių sudaryti tokią galimybę ir ateityje gyvensiantiems.
Vaclovas Straukas. Lietuviška klasika. Baltijos legendos
– Fotografija mano gyvenime atsirado, kai žmona Emilija 1952-aisiais padovanojo rusišką fotoaparatą „Zorkij“. Tais pačiais metais išvykome į pirmąją povestuvinę kelionę – į Palangą. Vakarais, kai lydėdavome saulę, aš stebėdavau, kaip pluša fotografai: pastato damą, ištiesia ranką, saulė guli jos delne. Ir aš taip, kaip jie, bandžiau. Jaučiausi išdidžiai – kaip ką tik gimęs fotografas.
Antanas Miežanskas. Retrospektyva
Eidamas 80-uosius metus birželio 29 d. po sunkios ligos Vilniuje mirė fotomenininkas Antanas Miežanskas. Mūsų skaitytojams pateikiame P. Barkuvienės ir I. Meilutės-Svinkūnienės straipsnį apie fotomenininką Antaną Miežanską , publikuotą žurnale ,,Vyzdys" 2011 Nr.1/2 su rubrika,,Lietuviška klasika".
Alfonsas Budvytis 1949 -2003
Alfonsui Budvyčiui nereikėjo ilgai laukti pripažinimo. Tarptautinėse parodose ir kataloguose matydavome daug jo fotografijų, o analitiniuose straipsniuose jis priskiriamas žymiausiausiems, savičiausiems Lietuvos fotomenininkams. Deja, savęs verto leidinio jis nesulaukė, nors toks jau buvo planuojamas, tikėkimės, kad ateity pasirodys jo atminimui
Fotomodelis ir idėja
Popsa, Popsa... ieškant princesių ir savojo aš Turi savo muzą?
Raimundas Urbonas. Mažosios Lietuvos miesteliai. Kelyje į praeities Prūsiją
„Fotografuodamas niekad nieko nejudinu ir nerikiuoju. Visas veiksmas – pamatyti, pastebėti, tiesiog surasti. Bet nejudinti!“ – sakydavo jis draugams.
Sophie Calle: meilės romanai per archeologinę prizmę Hasselblado premijos laureatai....
Mes sekame Calle gyvenimą nuo jos paauglystės iki pilnametystės. Savo meilės romanus ji analizuoja per archeologinę prizmę: vaizduojami objektai yra buvusių draugysčių liekanų radiniai. Jie fotografuojami gana tiesmukiškai, o kasdieniai objektai baltame fone – drabužiai, nepaklotos lovos, palikti rašteliai – pateikiami kaip neįkainojamos kolekcininko retenybės. Nuoseklus buvusių santykių fiksavimas atskleidžia Calle vidinę tuštumą, kurią paliko tie, kurių jos gyvenime jau nebėra. Po išsiskyrimo jie tampa amžiams nepasiekiami, o ją veda troškimas susigrąžinti geidžiamą ir nepasiekiamą praeitį.
Valentino Juraičio albumas „Nadruva“: iš naujo atrastas K.Donelaitis
Ne vienos Valentino kelionės po Karaliaučiaus kraštą rezultatas fotoalbumas – „Nadruva. Donelaičio takais“, kuris pasitarnaus visiems, kurie norės pasižvalgyti po mūsų raštijos paveldo žemes.
Robertas Adamsas. Žmogaus užmojų pasekmės gamtovaizdžiuose
Robertas Adamsas – Hasselblad premijos laureatas
KAUNAS PHOTO paroda rotušės aikštėje skaičiuoja paskutiniąsias dienas
Spalio 1 d. atidaryta tarptautinio fotomeno festivalio KAUNAS PHOTO paroda Kauno rotušės aikštėje jau skaičiuoja paskutiniąsias dienas. Po atviru dangumi eksponuojama, portugalų menininkų Procur.arte sumanyta paroda, atvira dieną ir su miesto žiburiais įsižiebianti naktį, džiuginusi kauniečių ir Kauno miesto svečių akis bus matoma iki spalio 25 d. vakaro, todėl festivalio organizatoriai kviečia suskubti ją aplankyti.
Adauktas Marcinkevičius. Optimistai ir skeptikai. 1954-1959 metų fotografijos
Liepos 1 d., 18 val., Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG)atidaroma pirmoji fotografo Adaukto Marcinkevičiaus (1936-1960) personalinė paroda „Optimistai ir skeptikai“. NDG ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus organizuota paroda yra aktas, liudijantis istorinį kūrėjo sugrįžimą. Parodą lydės leidyklos „Apostrofa“ išleista retrospektyvos knyga.
Algimanto Kezio fotografijų paroda
2016 m. gegužės 12 – birželio 11 d. „Prospekto“ fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) veiks Algimanto Kezio (1928–2015) fotografijų paroda. Algimantas Kezys– viena iškiliausių asmenybių JAV išeivijoje. Filosofijos magistras, aktyvus išeivijos kultūrinio gyvenimo propaguotojas, fotomenininkas, leidėjas, lietuvių fotoarchyvo įkūrėjas, galerininkas – nepaprastai aktyvi, daugiaplanė, įdomi ir kūrybinga asmenybė.
Laiko mašiną atsukus… „Mažosios Lietuvos panemuniais ir pamariais“I knyga
Knygynuose pasirodė Lietuvos istorijos ir etnografijos mylėtojų laukta Martyno Purvino I knyga iš serijos „Mažosios Lietuvos panemuniais ir pamariais“. Tai puikaus dizaino ir geros poligrafinės kultūros leidinys su iliustracijomis (gyvenviečių aprašymo santr. vokiečių ir rusų kalbomis, 344 p., tiražas 1500 egz.), skirtas buv. Ragainės apskrities senųjų gyvenviečių prie Nemuno istorijai, kurį išleido VšĮ „Vorutos“ fondas Trakuose.
Fotografijos, vaizduojančios karą Ukrainoje
Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) veikė fotožurnalisto Artūro Morozovo fotografijų paroda „Vijna“, kurioje eksponuojami 2014-2015 m. karo Ukrainoje vaizdai. Žurnalistas įvykius fiksavo nuo sukilimo Kijevo Maidane iki karinių veiksmų šalies Donbaso regione. Paroda veikia iki kovo 13 d.
Festivalis-konkursas Taline „ESU fotografas“
Įvyko dar vienas Baltijos šalių vestuvių, portretų ir kraštovaizdžio nuotraukų konkursas. Paskelbtos geriausios vestuvių, portretų ir kraštovaizdžio kategorijų nuotraukos.
Kelionės. Projektai. Rytų kraštai - švediškai
Jeigu imsime europiečius fotografus, turbūt aktyviausi keliautojai, tolimų kraštų vaizduotojai yra olandai. Gal būt tai ateina iš kolonojinių, jūrų keliautojų, prekiautojų, spekuliantų prieskioniais šimtamečių tradicijų...
Paulas Grahamas. Socialumo, kasdienybės virtuozas
Socialumo, kasdienybės virtuozas Paulas Grahamas – 2012 m. Haselblado premijos laureatas
Kur įsigyti žurnalą?
Daugiau informacijos