Kelionės ir darbas. Ko (ne)bijoti Kambodžoj?

,,Žirgai fotografijoje" Dusetų galerijoje

Kur įsigyti žurnalą ,,VYZDYS"?

„Fotohobis“ – fotografai fotografams

Laikas

Ignalinos 150-mečiui skirta paroda "Rytų Aukštaitijos kaimai. Namų išorė ir vidus“...
Birželio 21 dieną Ignalinos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaryta Valentino Juraičio fotoparoda ,,Rytų Aukštaitijos kaimai. Namų išorė ir vidus".
Savanorių muziejus kviečia į pikniką Kaune
Muziejų nakties vakarą, gegužės 21 d. (šeštadienį), 18 val. Savanorių muziejus kviečia į netradicinį pikniką prie legendinės "Skalbėjėlės" Savanorių prospekte nr. 225. Laukiame jūsų su vaikystės pyragais, kompotais ir mažomis istorijomis!
„Huawei P9“.Kai išmanieji telefonai bando lygiuotis su fotoapratais
Vilniuje, bare „Salionas“, besidomintys vaizdo technika buvo supažindinti su naujuoju išmaniuoju telefonu „Huawei P9“ . Tai kompanijos„Huawei“ ir fotoaparatų gamintojos „Leica Camera“ bendras kūrinys telefonas- fotoaparatas su dviguba fotokamera. Renginyje TV laidų vedėja G. Gurevičiūtė ir mados fotografas G. Žilinskas papasakojo kaip padaryti tobulą nuotrauką „Instagram“ socialiniam tinklui išmaniuoju telefonu.
Pamokėlės
Žiema. Kaip pakeisti nuotraukoje šviesą ir atspalvius
NORMANTĖ RIBOKAITĖ: „VISUOMET NORĖJAU UŽFIKSUOTI NEĮMANOMAI ĮMANOMĄ…“
Dusetose gyvenančios ir kuriančios fotografės, Kultūros centro Dusetų dailės galerijos parodų kuratorės Normantės Ribokaitės kūryba seniai išėjusi už savo krašto ribų. Jos nuotraukos, keliaujančios per pasaulio konkursus, parodas, atlieka ir švietėjišką misiją. Ar daug žmonių, tarkim, Amerikoje, Australijoje ar dar dievaižin kokioje tolimoje šalyje žino net ne Dusetas, o pačią Lietuvą? Tačiau fotografijos dėka pasaulis tampa mažesnis, ir rūkuose skendintis Sartų ežeras priverčia australą pasidomėti, kurgi yra ta poetiška šalis Lietuva. Tad skaitytojų dėmesiui pokalbis su fotomenininke N. Ribokaite, vaizdais bylojančia apie pasaulį sau, mums ir…pasauliui.
Laiškai redakcijai
Kiek kainuoja fotosesija?
Tečer ir tečerizmas
Prisimenant Margaretą Tečer, arba apie karutį į sąvartyną nereikalingiesiems vežti
Lietuva ir pasaulis
Tėviškės laikas Kraštovaizdis. Mažųjų ir didesnių miestelių logika. Ir ne tik fotografo rūpesčiai kuriant įvaizdį
Vytautas Žukauskas - Sūduvos krašto metraštininkas
Daugeliui iš Suvalkijos kilusių fotografų Vytautas Žukauskas (1940-2016), buvo mokytojas ir draugas. Jis rajoninio laikraščio ,,Naujasis kelias “ (dab. ,,Suvalkietis”) fotografas, TV Suvalkijos regiono ilgametis teležurnalistas, ,,Sūduvos” fotoklubo pirmininkas, daug nuveikė, kad tuometinio Kapsuko (Marijampolės) kultūrinis gyvenimas, per karą sunaikinta fotografų bendruomenė, tolydžio būtų atkuriama, renkamas ir saugomas fortografijų paveldas, puoselėjamos bendruomeniškumo tradicijos.
Sausio 25 d. - Vilniaus pagarsinimo diena
Jau dešimtą kartą Katedros aikštėje ir sostinės Karininkų ramovėje pažymima Vilniaus pagarsinimo diena. Rašytiniuose šaltiniuose Vilnius pirmą kartą paminėtas 1323 m. sausio 25 d. Lietuvos valdovo Gedimino laiške „visiems visame pasaulyje išplitusiems Kristaus garbintojams“. Šiuo Vilniuje rašytu laišku Gediminas pagarsino Vilniaus vardą Europai. Nuo 2007 m. Vilniaus pagarsinimo dienos minėjimus kasmet organizu
Partija partijai nelygu
Marijampolės kultūros centro parodinėje erdvėje atidaryta fotografijų paroda „Partija“. Parodos autorius -Vytenis Skroblas.Marijampolietis,nepriklausomasfotografas, surengęs tris personalines parodas: „Be pavadinimo“ 2008 m., „Dubuo vandens“ 2010 m. „...nes nežinojau“ 2013 m., dalyvavo aštuoniuose bendruose projektuose su Sūduvos fotoklubo nariais.
1991 sausio dienas prisimenant
Kiekvieną kartą, kai į Lietuvą ateina Sausis ir pažymimos tų dramatiškų įvykių metinės, viešojoje erdvėje trumpam sužybsi patriotiniai pilietiškumo žiburėliai, prisimenami įvykiai ir žmonės.
Vytauto Daraškevičiaus fotoparoda TARP VANDENŲ IR SMĖLYNŲ
Kuršių Nerija man – ypatinga vieta. Čia, vos persikėlęs iš Klaipėdos, beveik visuomet pajuntu neįprastai pakilią nuotaiką, laisvumą, kažkur nuslenka bet kokie rūpesčiai. Pirmą kartą ilgiau pabūti Neringoje teko 1969 m., kai mane, ką tik iškeptą jaunąjį specialistą, „komandiravo“ porai savaičių į Pervalką talkininkauti įmonės poilsio namų statyboje
ŠIAURĖS ŠALIŲ PROJEKTAS NORD+ ...
REGINA JAKUČIŪNAITĖ-KUBERTAVIČIENĖ. Kaip, anksčiau informavome apie Šiaurės šalių fotografijos pedagogų ir studentų bendradarbiavimą projekte NORD+ IMIDA, šis sumanymas toliau sėkmingai vykdomas – studentai atlieka praktinius darbus, fotografuoja šokį, tobulina savo įgūdžius.
Danieliaus Sadausko dainavimas pasižymėjo dideliu nuoširdumu
Danieliaus Sadausko balsas, baritonas, ilgam išliks ne tik jo draugų ir bendražygių atminty, bet ir daugelio didelių ir mažų koncertų, koncertėlių,miestuose ir kaimuose, teminių susitikimų istorijos ir kraštotyros klausimais dalyvių atminty.
Vytauto Kašubos gimimo šimtmečio paminėjimas ir paroda Marijampolėje
Viena mums žinomiausių menininko skulptūrų – paminklas kunigaikščiui Gediminui Vilniaus Katedros aikštėje , pastatytas 1996 m.
Lipimas į Gedimino kalną. Išsaugojimo perspektyvos
Caro laikais, dar 1896 metais, kalnas buvo apsodintas medžiais. Prabėgo metai, medžiai suaugo, lyg ir tvirtino kalną, lyg ir ardė jį savo šaknimis. Dabar medžiai nupjauti, turime visai kitą, išraiškingesnį kalno eksterjerą, prie kurio dar nepriparato daugelis vilniečių ir svečių.
,,Sūduvos” fotoklubo paroda Marijampolės miesto dienoms
NESPALVOTAS MIRAŽAS ,, Sūduvos" fotoklubo fotografijų paroda, skirta tradicija tapusiai Marijampolės šventei "Miesto dienos 2015". Parodos objektai - urbanistika, miesto žmonės - vaizdai, realiai esantys kitoje vietoje, kitame laike, ir sudaro simultaninę ekspoziciją. Kiekvieno pasirinkimas - laisvas, su paties autoriaus pajautimais, nuotaika, stebėjimais ir pasirinkimais. TAI - MŪSŲ MIESTAS, jo žmonės - vieniši arba NE, laimingi arba NE - tokie, kokiais būna VISADA arba tik retsykiais... Parodos autoriai: Antanas Beniulis, Egidijus Bičkus, Laima Grigaitytė, Antanas Gudelevičius, Laimutė Kraukšlienė, Romas Linionis, Šarūnas Martišius, Remigijus Pačėsa (In memoriam), Vytautas Paliulis, Kristina Strolienė, Irena Tamulynienė, Vytautas Žukauskas. Paroda veiks iki birželio 20 dienos.
Zenono Nekrošiaus ir Virgilijaus Usinavičiaus fotografijų paroda „Kelias į Laisvę. Lie...
"Prospekto galerijoje" (Gedimino pr. 43)veikia fotografų Zenono Nekrošiaus ir Virgilijaus Usinavičiaus paroda „Kelias į Laisvę. Lietuva 1988–1991 metais“.Paroda veiks 2015.03.10 - 2015.04.04 Ši paroda skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui. Parodoje eksponuojamos aktyvių fotožurnalistų, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narių Zenono Nekrošiaus ir Virgilijaus Usinavičiaus 1988–1991 metais sukurtos nespalvotos fotografijos, apimančios laikotarpį nuo Sąjūdžio mitingų iki rugpjūčio pučo atgarsių Lietuvoje.
1991 m.sausio fotografai, filmuotojai
Kiekviena tauta gyva tol, kol ji atsimena ir vertina savo istoriją. Kiekvienais metais minime Laisvės gynimo ir praradimų dienas. Ypač buvo kritiška padėtis 1991 sausio įvykių metu. Viešumas, masinės komunikacijos priemonių veikla, pasaulinė opinija stabdė smurtą. Metraštininkų dėka pasaulis išgirdo Tautos laisvės šauksmą. Metraštininkai savotiškai gynė laisvę tik su fotoaparatais vaizdo kameromis. Buvo ir mušami, galėjo žūti, bet parodė visam Pasauliui kas vyksta tomis dienomis Lietuvoje.
Leidiniai.Juliaus Miežlaiškio ,,Vyčiai”
Neseniai išėjusi monografija - fotoalbumas pateikia išsamią medžiagą apie Juliaus Miežlaiškio kūrybą ir biografijos faktus.
Interviu. FMS kartų kaita. Ar jaunimo stygius yra problema?
Interviu.
Fotografijos istorikui, pedagogui Virgilijui Juodakiui 80
Humanitarinių mokslų daktaro V.Juodakio ,,Lietuvos fotografijos istorija“ parašyta 1973 m. ir išleista 1996 m. (po 23 m.) tapo savotišku vadovėliu.
Išėjusiųjų prarastis
Vienas po kito palieka mus ,,prieškarinukai”, ta inteligentijos karta.
Fotografo Izio Bidermano 100 metų gimimo paminėjimas Vilniuje
Balandžio 14 d. Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre įvyko vakaras, skirtas garsiojo litvakų kilmės prancūzų fotografo Izraelio Bidermano-Izio 100 gimimo metinėms.
Alio! Čikaga. In memoriam Algimantas Kezys
Netekome daugelis savo gero draugo ir gražios jungties, gijos ir ryšio su išeivija kultūros renginių šauklio ir įkvėpėjo Algimanto Algimantausko iš Sticknių kaimelio. Taip jis save juokais vadindavo, nes gyveno Čikagos priemiestyje Stickney. ...Ir taip jis pasirašinėdavo draugams ir pažįstamiems siunčiamus elektroninius laiškus iš Stiknių kaimelio, tarsi priartindamas save prie kaimiškosios šiferinių stogų Lietuvos.
Netektys. Atsisveikinant su Rimu Daukša
Daug kalbame apie gerėjančią gyvenimo kokybę, vidutinį vakarietišką europietišką amžiaus ilgėjimą ir pensijų atidėjimą.
Kur įsigyti žurnalą?
Daugiau informacijos